Eylül 5, 2016

Proje Departmanı

Çevre Kulübü olarak sesimizi yaptığımız işlerle duyurabilmek, dünya üzerindeki canlı yaşamının sürdürülebilir olmasına katkı sağlamak için fikirlerimizi Proje Komisyonu çatısı altında üretip geliştirmekteyiz.

Komisyonda projeler iki ana başlık altında toplanmıştır; teknik projeler ve sosyal projeler. Teknik projelerle çevre sorunlara mühendislik bakış açısıyla yaklaşılarak var olan sorunların veya durumların iyileştirmesi amaçlanmıştır.

Bu konu altında 2 adet projemiz sürdürülmektedir. Ayrıca çeşitli kurumların yürüttüğü projelerde de çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Sosyal projeler başlığı altında ise öncelikli olarak Davutpaşa Kampüsü’nde yer alan sorunlara yer verilmiştir. Ayrıca Proje Eğitimi ve bahar döneminde yapılması planlanan Çevre Şenlikleri etkinlikleri de bu başlık altında toplanmıştır.

Çevre konusunda birey olarak atacağımız her adımın, dünyanın geleceği için çok önemli olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Düşünülen her fikir atılan adımların temelini oluşturur. Proje komisyonu olarak bu fikirleri hayata geçirmek öncelikli hedefimizdir.

Hayata geçirdiğimiz projeler ise dünyayı değiştirmek adına somut adımlar attığımızın göstergesi olacaktır.